Michaela Řeřichová

základna kamenice

Vyrůstala jsem jako tzv. znevýhodněné dítě. Pro mě, jak by se na první pohled mohlo zdát, tu měla být povinná školní docházka. Nepropadat sociálním sítem a vymanit se z vyloučení v rámci společného vzdělávání. 

Nestalo se. Naopak. Škola byla zcela výjimečné prostředí, jaké nemá ve světě obdoby. Ani v ní nebylo možné naplnění potřeb. To zasadilo další rány mé lásce ke světu znalostí i k lidem. 

Přála jsem si něco udělat pro „děti ulice“, jakým jsem bývala já a pracovat v nízkoprahových klubech. 

Podporuji děti, mladé lidi a jejich rodiny v sebeřízení, v učení, ve vztazích formou konzultací. Nejen na „Základně„.

 Pochybujete-li o sebeřízení svých dětí nejen ve vzdělávání. „Nepřerůstá nám přes hlavu? Uplatní se v životě? Stačí socializace, co máme?“ 

Cítíte-li se osamělí a bez podpory příbuzných, přátel či partnera v přístupu vůči dětem. Potřebujete-li se zorientovat ve vlastních motivacích, potřebách. Napište mi email nebo zavolejte na +420731513830. 

K rozhovoru se můžeme potkat také online.

Všem se zájmem o sebeřízení jsme otevřeli naši „Základnu“ centrum sebeřízeného vzdělávání a worldschooling hub pro domškoláky, unschoolery, worldschoolery. 

Místo proživot, tvoření a setkávání v Kamenici nedaleko Prahy.

Učím se nejlépe příběhy. Proto beseduji, píšu blog a s životním partnerem, spoluzakladatelem Aliance a zakladatelem iniciativy Svoboda učení Jiřím Košárkem točíme videa pro YouTube kanál Důvěřujeme dětem.

Organizuji podpůrné skupiny pro příznivce sebeřízeného vzdělávání  a pobytové akce.  

Tady je k dispozici můj návrh konceptu inkluzivních sociálně vzdělávacích center

Ráda bych, aby vnizkala dobrodružná hřiště, inspirovaná Adventure Playgrounds ve světě.

Tudy můžete vstoupit do FB skupiny pro příznivce sebeřízeného vzdělávání.