info@seberizenevzdelavani.cz

Michaela Řeřichová

základna kamenice

Vyrůstala jsem jako takzvané znevýhodněné dítě. Pro mě, jak by se na první pohled mohlo zdát, tu měla být povinná školní docházka. Nepropadat sociálním sítem a vymanit se z vyloučení v rámci společného vzdělávání. 

Nestalo se. Naopak. Škola byla zcela výjimečné prostředí, jaké nemá ve světě obdoby. Ani v ní nebylo možné naplnění potřeb. To zasadilo další rány mé lásce ke světu znalostí i k lidem. 

Přála jsem si něco udělat pro „děti ulice“, jakým jsem bývala já a pracovat v nízkoprahových klubech. Proto jsem k ekonomii studovala také sociální práci a přidala studium psychologie a psychoterapeutický výcvik.

Nabízím podporu nejen v náročných situacích dětem, dospívajícím i dospělým. Můžeme se setkat online nebo fyzicky, chatovat, prostřednictvím emailů nebo se potkat přes Google Meet | Zoom, zavolat si. Jednorázově nebo se potkávat pravidelně. Potřebujete-li lépe porozumět svým potřebám, motivacím, emocím nebo se více vyznat v chování vašich dětí či dětí a dospívajících ve vaší škole.

Máte-li touhu zorientovat se v mezilidských vztazích, v možnostech vzdělávání, dorozumět se, účelně komunikovat. Pochybujete-li o sobě, o svém způsobu života nebo vzdělávání nebo třeba také o tom, jak se vzdělávají vaše děti, o sebeřízení nejen ve vzdělávání. Nemáte-li podporu blízkých a přátel.

Tématem rozhovoru může být cokoli, co zrovna řešíte (nejen vzdělávání), co vás trápí. Ráda s vámi budu sdílet svůj čas, informace i zkušenosti. Služby poskytuji bezplatně jako člen týmu Aliance pro sebeřízené vzdělávání.

Napište mi nebo zavolejte, máte-li chuť na misha.rerichova@gmail.com | +42073151383. Více o možnostech rozhovoru.

Organizuji a spoluorganizuji také podpůrné skupiny  a setkání pro příznivce sebeřízeného vzdělávání  i pobytové akce.  

Učím se nejlépe příběhy. Proto s životním partnerem, spoluzakladatelem Aliance a zakladatelem iniciativy Svoboda učení Jiřím Košárkem točíme videa pro YouTube kanál Důvěřujeme dětem.

Všem se zájmem o sebeřízení jsme otevřeli naši „Základnu“ centrum sebeřízeného vzdělávání a worldschooling hub pro domškoláky, unschoolery, worldschoolery. Místo pro život, tvoření a setkávání v Kamenici nedaleko Prahy.

Tady je k dispozici můj návrh konceptu inkluzivních sociálně vzdělávacích center

Ráda bych, aby vnizkala dobrodružná hřiště, inspirovaná Adventure Playgrounds ve světě.

Tudy můžete vstoupit do FB skupiny pro příznivce sebeřízeného vzdělávání.